KadraKatarzyna Szyszka

Wokalistka, absolwentka wrocławskiej Muzykologii. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Pasjonuje się muzyką etniczną, a w szczególności polską muzyką ludową, której poświęciła swoje badania naukowe w ramach studiów doktoranckich.
Już od najmłodszych lat brała udział w regionalnych i powiatowych konkursach wokalnych, w których zdobywała główne nagrody. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła m. in. w jednym z najlepszych wrocławskich chórów akademickich – w Chórze Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium”, koncertując w Polsce i za granicą.
Niejednokrotnie zapraszana do współpracy przy realizacjach programów telewizyjnych i koncertów z udziałem gwiazd polskiej sceny muzyki rozrywkowej (m.in.: Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, Justyny Steczkowskiej, Pawła Kukiza, Ani Wyszkoni i innych). Uczestniczka programu Szansa na Sukces. Od 2007 roku współpracowała z Piotrem Rubikiem – miała okazję koncertować wraz z nim zarówno w Polsce (trasa koncertowa z oratoriami Tu Es Petrus, Psałterz Wrześniowy, Habitat, moje miejsce na ziemi, Santo Subito, Festiwal Sopot Top Trendy 2009), jak i za granicą (Słowacja oraz dwumiesięczna trasa koncertowa promującej płytę Santo Subito w USA i Kanadzie). Brała udział w nagraniu płyty z kolędami w aranżacji Piotra Rubika. Podczas Festiwalu w Opolu w 2012 r. towarzyszyła na scenie polskiej wokalistce Sylwii Grzeszczak.
Przez wiele lat śpiewała w zespole wokalnym Satin Voices, prezentującym autorskie aranżacje popularnych utworów muzyki w stylu jazz, swing, soul, pop., zespół został wyróżniony w Konkursie Muzyki Jazzowej na XIII Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie.
Współpracuje z wieloma wrocławskimi muzykami, m.in. podczas projektów muzycznych poświęconych twórczości Georga Michaela, Beyonce, Jill Scott czy Alici Keys.

Chcesz rozpocząć naukę ze mną?