KadraOla Turoń

Uczestniczka VI edycji The Voice of Poland,  gdzie swoim wykonaniem utworu „Miód” z repertuaru Natalii Przybysz zachwyciła wszystkich jurorów. W programie jej trenerkami były Maria Sadowska i Edyta Górniak.

Na scenie występuje od 4 roku życia. Absolwentka PSM im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy w klasie skrzypiec oraz perkusji. Laureatka wielu festiwali i konkursów wokalnych. M.in.Grand Prix podczas XIX Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu oraz II miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej.

Przez kilka lat występowała we wrocławskim chórze gospel Hand of God, z którym występowała z takimi artystami jak: Justyna Steczkowska, Michał Bajor, Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek. Współpracowała i nagrywała z hip-hopowymi artystami m.in. z Kabu&Majk i Nercotix, Antone, Zaraz. Występowała również w projektach muzycznych takich jak: Funk’n tronic jako chórzystka, Ale jazz band- wrocławski kwartet jazzowy, w którym była solistką, Deep Punkture oraz Fuckoffowski– wrocławski projekt z muzykami m.in. zespołu Milloopa wraz z Rollim Mossimanem.

Jej głos można usłyszeć w czołówkach programów telewizyjnych. Aktualnie w programie  stacji  TVN  „Ślub od pierwszego wejrzenia”.

Głos Oli można także usłyszeć w filmie „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Pareja, do którego muzykę komponował Michał Szablowski. W obsadzie m.in. Ewa Błaszczyk oraz Michał Żebrowski.

Występowała na festiwalach muzycznych m.in. Slot art festiwal i Vertigo Summer Jazz Festiwal

Swoje umiejętności wokalne szkoliła pod okiem Jacka Zameckiego oraz podczas wielu warsztatów wokalnych.

Aktualnie związana z wrocławską sceną muzyczną. Śpiewa w wielu projektach muzycznych m.in. Tribute to Alicia Keys, Beyonce night, Tribute to George Michael, 15 twarzy groove’u. Jest także frontmenką „Wrocław Motown Orchestra”

Współtworzy elektroniczne trio MOQHA wraz z Łukaszem Gołąbkiem i Michałem Drzymkowiskim. Niebawem ukaże się debiutancka Epka.

Obecnie wokalistka intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą oraz koncertuje we Wrocławiu, a także w całej Polsce.

Chcesz rozpocząć naukę ze mną?